Vicečempionei pritrūko dviejų tikslių smūgių

Dar neišblėsus džiugioms nuotaikoms po rugsėjo 13 dieną Kelmėje pasibaigusio Lietuvos jaunių iki 15 metų asmeninio čempionato, kuriame Tauragės rajono savivaldybės Sporto centro ugdytiniai Viltė Paulauskaitė iškovojo aukso, sidabro ir bronzos medalius, o Nojus Tenikaitis – sidabro medalį, rugsėjo 26-27 dienomis tauragiškiai V. Paulauskaitė, Gabija Jurkevičiūtė, Dovas Genys ir N. Tenikaitis kovėsi Prienuose vykusiame jaunių iki 17 metų asmeniniame čempionate. Baiminantis galimo karantino, Badmintono federacija šias pirmenybes paankstino – atkėlė iš spalio mėnesio.

Vaikinų vieneto varžybose kovojo 38 sportininkai. Puikiai žaidė Dovas Genys. Nesunkiai nugalėjęs keturius varžovus, jis pateko į finalą. Deja, badmintonininkas iš Šakių buvo stipresnis, ir Dovui teko tenkintis antrąja vieta.

Merginų vienetų varžybose žaidė 20 šio sporto mėgėjų. Labiausiai domino U-15 čempionės klaipėdietės M. Sukackaitės ir vicečempionės V. Paulauskaitės susitikimas pusfinalyje. Pirmą setą tauragiškė pralaimėjo 17:21. Bet nepalūžo. Parodžiusi tvirtą kovotojos charakterį, ji laimėjo (21:16, 21:16) antrą ir trečią setus.

Keturiolikmetės Viltės finale laukė dar grėsmingesnė dvejais metais vyresnė varžovė Perla Murėnaitė, kurios dar nebuvo pavykę nugalėti oficialiose varžybose. Pirmąjį setą tauragiškė laimėjo 21:17. Antrajame pranašesnė (21:18) buvo labiau patyrusi vilnietė. Puikiai pradėjusi trečiąjį setą, Viltė pirmavo 18:12. Jau beveik laimėtame sete, koją pakišo skubotumas, noras pirmaisiais smūgiais kuo greičiau užbaigti susitikimą. Tai nepadėjo. Pasipylė klaidos. Laimėjusi atkarpą 7:2, varžovė visiškai priartėjo (20:19). Tada P. Murėnaitės smūgiuotas kamuoliukas atsitrenkė į tinklelio viršų ir persiritęs nukrito į Viltės aikštelę. Rezultatas tapo 20:20. Tai neigiamai paveikė tauragiškės tolimesnį žaidimą. Pralaimėjusi pratęsimą 1:3, Viltė tenkinosi sidabro medaliu.

Moterų dvejetų varžybose kovojo 10 porų. U-17 vicečempionė V. Paulauskaitė su čempione P. Murėnaite sutriuškino visas varžoves ir užėmė pirmąją vietą. Tauragiškė G. Jurkevičiūtė su vilniete užėmė ketvirtąją vietą.

Mišrių dvejetų varžybose D. Genys ir G. Jurkevičiūtė tarp 12 porų liko penkti. Vaikinų dvejetų varžybose dalyvavo 18 porų. N. Tenikaitis su badmintonininku iš Vilniaus užėmė septintąją vietą.

Tomo Tenikaičio nuotraukoje: jaunių iki 17 metų merginų dvejetų čempionė, vienetų vicečempionė V. Paulauskaitė ir vaikinų vieneto vicečempionas D. Genys.