In memoriam – Jonas Andrius Šileris

Jonas Andrius Šileris gimė 1948.01.09 Tauragėje. Mokėsi tuometinėje I-oje vidurinėje mokykloje.
1991 m. baigė Vilniaus Universitetą ir įgijo žurnalisto specialybę. Su žmona Valentina užaugino sūnų Laimoną.
Tauragės Sporto centre (tuo metu Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokykloje) pradėjo dirbti 1988 metais.
1996 m. J. Šileris įkūrė asociaciją badmintono klubą „Volanas“, buvo klubo prezidentas.

Per savo ilgą trenerio karjerą su badmintonu jis supažindino ir sudomino daugybę sportuoti norinčių vaikų, parengė ne vieną puikų sportininką, žaidusį Lietuvos badmintono rinktinėse ir tarptautinėse varžybose atstovavusį Lietuvai.
Pirmieji, kaip trenerio, įvertinimai – Rimas Lavrukaitis ir Antanas Mizgiris – Lietuvos jaunimo čempionai. Jo auklėtiniai – Lietuvos badmintono čempionai: Akvilė Stapušaitytė, Povilas Bartušis ir daugelis kitų.
J. Šileris – pirmasis Pekino ir Londono olimpietės Akvilės Stapušaitytės treneris.
Trenerio sūnus Laimonas, bei anūkai taip pat mėgo badmintoną ir siekė rezultatų aikštelėje.

Jonas ne tik nenuilsdamas važinėdavo su vaikais į varžybas, bet ir pats dalyvaudavo jose kaip veteranas. 2018m Latvijoje, Salaspilio sporto rūmuose vykusiame Pabaltijo senjorų asmeniniame badmintono čempionate iškovojo aukso ir sidabro medalius.

Jonas Šileris ilgus metus dirbo laikraščio „Tauragiškių balsas“ redakcijoje, ėjo redaktoriaus pavaduotojo pareigas, buvo žurnalistas, pagrindinis laikraščio leidėjas, darbo organizatorius, išugdęs ir ne vieną būsimąjį žurnalistą.

Tarp daugybės kitų įvertinimų, Jonas Šileris 2013 metais apdovanotas Metų sporto žmogaus titulu Tauragės metų žmogaus rinkimuose. 2018 metais Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė 70-mečio proga J. Šilerį, kaip olimpiniam sąjūdžiui nusipelniusį žmogų, apdovanojo prizu „Citius. Altius. Fortius“.

Jonas Andrius Šileris
1948.01.09-2021.01.31

Tauragės Sporto centro bendruomenė neteko švelnaus, visada inteligentiško, profesionalaus ir įkvepiančio Žmogaus. Našlaičiais liko šimtai auklėtinių, kuriems Jonas įskiepijo meilę badmintonui – nuo pačių mažiausių, rankytėse vos išlaikančių raketę, iki olimpinio kalibro sportininkų.

Užuojauta šeimai. Sudie ir ilsėkitės ramybėje, Jonai.
Jūs visada liksite gyvas mūsų širdyse..