Badmintonininkai vėl laimi medalius

Sušvelnėjus COVID-19 karantino metu buvusiems suvaržymams, organizuojant sportines varžybas uždarose patalpose, badmintonininkai vėl pradėjo varžybas. Rugsėjo 12-13 dienomis Kelmėje vyko Lietuvos jaunių iki 15 metų asmeninis čempionatas. Jame dalyvavo 53 badmintonininkai iš
Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Tauragės, Balbieriškio, Kelmės, Raseinių, Šiaulių ir Kazlų Rūdos.
Merginų vienetų varžybose žaidė 26 sportininkės. Tauragės sporto centro badmintonininkė Viltė Paulauskaitė, nugalėjusi klaipėdietę A. Jarutytę 21:6, 21:6, kelmietę A. Ralytę 21:7, 21:4, vilnietę J. Kelečiūtę 21:16, 21:9, pateko į finalą. Jame varžove buvo klaipėdietė M. Sukackaitė. 50 minučių trukusią atkaklią kovą 21:19, 20:22, 21:19 laimėjusi uostamiesčio atstovė tapo čempione, Viltei atiteko sidabro medalis.

Vaikinų vienetų varžybose galinėjosi 27 šios sporto šakos mėgėjai. Tauragės sporto centro žaidėjas Nojus Tenikaitis raseiniškį A. Bardauską nugalėjo 21:5, 21:2, vilnietį A. Plaušką – 19:21, 21:11, 21:19. Pysfinalyje susitiko su panevėžiečiu E. Jonkumi. Deja, prieš jį pralaimėjo. Po to nugalėjęs dar du varžovus, dvylikametis Nojus užėmė aukštą penktąją vietą.
Vaikinų dvejetų varžybose kovojo 12 porų. N. Tenikaitis poroje su E. Jonkumi po dviejų pergalių pateko į finalą. Deja, jie rimčiau nepasipriešino vilniečiams ir turėjo tenkintis antrąja vieta. Merginų dvejetų varžybose Viltė Paulauskaitė poroje su vilniete J. Kelečiūte triuškino visas varžoves ir be didelio vargo iškovojo Lietuvos jaunių čempionių medalius.
Mišrių dvejetų varžybose V. Paulauskaitė žaidė kartu su kauniečiu R. Lesinsku. Laimėję du susitikimus, jie pateko į pusfinalį, kur varžovais buvo klaipėdiečiai. Pirmąjį setą 21:14 laimėjo uostamiesčio atstovai. Antrajame ir trečiajame setuose dominavo Viltė ir Rokas. Laimėję 21:11, 21:13 jie pateko į finalą. Kovoje dėl čempionų vardo varžove buvo vilniečių pora. Susitikimą
laimėję 21:9, 21:18, sostinės sportininkai iškovojo aukso medalius.
Šeštadienį Kretingoje vyko badmintono turnyras Anapilin išėjusio badmintonininko K. Žilio taurei laimėti. Dalyvavo penki Tauragės ,,Volano‘‘ sporto klubo atstovai. Buvo žaidžiami tik dvejetų susitikimai.
B grupėje kovojęs Giedrius Stasiulis su klaipėdiečiu A. Fedenko laimėjo trečiąją vietą. Mišrių dvejetų varžybose G. Stasiulis su kelmiške L. Valantiejiene iškovojo bronzos medalį. D grupėje rungtyniavo Rokas Grytė ir Tadas Jarutis. Jie iškovojo teisę žaisti finale. Pralaimėję kauniečiams, užėmė antrąją vietą.

Nuotraukoje: Lietuvos jaunių iki 15 metų vicečempionas N. Tenikaitis ir čempionė V. Paulauskaitė. (Jono Šilerio nuotrauka)